Netral Group

Hakkımızda

Netral Group, temelleri 1998 yılında atılan ve küresel bir oyuncu olma vizyonu ile çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyerek; elektrik, plastik-kimya, tarım ve uluslararası ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren çeşitli şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Kuruluşundan bu yana büyümesini istikrarlı biçimde sürdüren Netral’in başarısının ardında benimsediği temel değerleri yatmaktadır. Netral faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürekli gelişime odaklı, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yapısı ile insanlığa daha iyi yarınlar sunmak için çalışmaktadır. Netral Group bünyesindeki şirketler ile 4 kıtada 60’ı aşkın ülkedeki pazar ağına kendi oluşturduğu güvenilir markalar ile ürün ve hizmet sunarak, bulunduğu coğrafyaya değer katma çabası içerisindedir.

 

Genel Müdür Mesajı

Çeyrek asra yaklaşan yolculuğumuzu istikrarlı bir biçimde sürdürürken, faaliyet gösterdiğimiz sektörlere benimsediğimiz değerler ile yeni bir soluk getirdik.

Günümüzde, dünün kuralları etkisini  kaybederken bugünün kuralları yeniden  yazılmaktadır, her geçen gün dünyadaki bilgi birikimi artmakta, üstünlük; inovatif düşünebilen ve bilgiyi doğru kullanan kimselere geçmektedir. Hız, kalite ve verimlilik rekabetin temel dinamikleri haline gelerek, bunları yapabilme yeteneğine sahip işletmeler piyasanın yeni oyun kurucuları olmuşlardır.

Teknolojinin, çevre koşullarının, yaşam tarzının ve bunlara bağlı olarak insan ihtiyaçlarının  hızla değiştiği dünyada gelişimin zorunluluk olduğu bilinci ile hareket ederek planlamamızı buna göre yapıyoruz.

Başarının; azim, disiplin ve kararlılık ile elde edileceği bilinciyle elektrik, plastik-kimya, tarım ve uluslararası ticaret alanlarında; dinamik, teknolojiye hızla uyum sağlayabilen ve inovatif yapımız ile bulunduğumuz coğrafyalarda lider bir grup şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Bir işletmenin sahip olduğu en önemli sermayenin insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket ederek, ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz; yenilikçi, yetenekli, bilgi ve tecrübe sahibi ekip arkadaşları ile çalışıyoruz.

Gelişimin bir parçası olan insanların yaptıkları her işte başarılı olacağına inanan yönetim anlayışımızla paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine  uygun stratejiler üreterek, güvenilir ürün ve hizmetleri kendilerine sunuyoruz.

İnsana, doğaya ve çevreye karşı sorumluluklarından ödün vermeden, kaynaklarını en verimli ve etkin bir şekilde kullanan, yaptığı işlerde uzmanlık ve tecrübeye önem veren, sunduğu ürün ve hizmetler ile topluma değer katan bir kuruluş olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Temel Değerlerimiz

· PRESTİJ VE İTİBAR

Netral Elektrik mevcut bulunduğu konum ve toplumsal, kültürel, ekonomik, sosyal yapısı ile kazanmış olduğu saygınlık çerçevesinde temel değerlerinin hiyerarşik düzeninde üst bölümde tuttuğu prestij ve itibarı sorumlulukları arasında güçlü bir bağ kuran değer olarak görür.


· GÜVEN VE DÜRÜSTLÜK

Tüm ilişkilerde gerekli olan güven duygusunu tüm paydaşlarına hissettirebilmek adına daima tutabileceği sözler veren Netral Elektrik dürüstlüğü ön planda tutarak ilişkilerini sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla hareket eder.


· GELİŞİM VE YENİLİK

Gelişim ve yenilik vazgeçilmez bir gerçekken buna ayak uyduramayanların tutunamadığı küresel ortamda emin adımlarla hedeflerine doğru ilerleyen Netral Elektrik tecrübelerine dayanarak aldığı her kararda sorgulayıcı bir mekanizma ile hareket edip eleştirel bakış açısının yol göstericiliği ile gelişime ve yeniliğe açık şekilde ilerler.


· KALİTE

Müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilme derecesini üst konumlara taşıyan Netral Elektrik sektörünün lider markası olarak kalitenin üretileceği düşüncesiyle önleyici faaliyetleri oluşturarak kalite yönetim araçlarını etkin şekilde kullanır.


· MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Yegane varlık sebebi olarak gördüğü müşterilerinin memnuniyet seviyesini daima zirvede tutmak üzere hedef belirleyen Netral Elektrik şeffaflık, erişebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik ve hesap verebilirlik prensipleri ile çalışır.

 

Netral’in İlham Kaynağı

NETRAL kuruluş aşamasında stratejik hedeflerini belirleyerek temeli sürekli gelişim olan bir misyon geliştirmiştir. Netral için kuruluşunu takiben değerlerine bağlı kalarak nesiller boyu varlığını sürdürmek, ulusal pazarda liderlik ve sonunda bir dünya markası olmak, kuruluşunda belirlediği 3 temel hedefidir. Bu hedefler Netral markasında saklıdır. Kuruluş aşamasında henüz bir şahıs işletmesi iken kurucusunun isminden "NE" harfleri ile beslenir, bu aynı zamanda benimsemiş olduğu tüm etik değerleri ve kuruluş heyecanını temsil etmektedir. İkinci büyük hedefi ulusal pazar liderliğini temsilen menşei olan Türkiye’nin simgesi "TR"'yi markasına yerleştirmiştir. Nihai hedefi; dünya markası olma idealinden esinlenerek dünyanın eş anlamlısı ALEM’in ilk iki harfi olan"AL"yi markasının tamamlayıcısı olarak kullanmıştır. İsminde geleceği ve hedefleri saklı olan Netral yolun başında belirdiği hedeflerinden sapmadan sağlam adımlarla ilerlemesini sürdürmektedir.

NE
Bölgesel Faaliyet
TR
Ulusal Faaliyet
AL
Uluslararası Faaliyet
Tabono
Ortak Zemin
Tabono Kolları
Tabono
Antik dönem’de bir hedefe ulaşmak için amaç, güç, güven ve sıkı çalışma birliğinin sembolüdür.
Ortak Zemin
Kare sağlamlığın, istikrarın ve dengenin şeklidir, kare ile ifade edilen durumlar sembol dilinde, birliktelik, düzen, kararlı bir dikey duruş ve sağlamlığı anlatır.
Tabono Kolları
Tabono Kolları Netral Group’un Faaliyet Gösterdiği Elektrik, Uluslararası Ticaret, Tarım ve Kimya & Plastiği temsil eder.